Kuchyně je bezesporu
srdcem domova.

Kuchyně je bezesporu srdcem domova. Má v našich domácnostech nezastupitelnou funkci a proto si zasluhuje být originálem. Po více než 28 letech existence naší firmy prošlo naší výrobou již více než 1400 kuchyňských linek. Hrdě můžeme prohlásit, že každá z tohoto počtu zůstává originálem. 

Za tyto roky je pro nás největší pochvalou, když se k nám zákazníci po dlouhých letech prožitých s kuchyní naší výroby vrací s přáním nové kuchyně. Nechtějí ji měnit pro nefunkčnost ale spíše proto, aby si užili nových, modernějších technologií a osvěžili svůj domov.

Důležité je bezesporu maximální využití prostorových možností daného prostoru. Nejvíce však ovlivňuje budoucí tvář kuchyně zákazník svým vkusem. Proto dáváme velký důraz na komunikaci se zákazníkem po celou dobu výroby kuchyně. Od vzniku projektu a jeho 3D vizualizaci, přes výrobu až po konečnou montáž kuchyně přímo na místě.

kuchyne

Jak to celé probíhá?

Myšlenkou, která provází naši práci ve všech oblastech, je individuální přístup ke každé zakázce.

Nábytek pro nás není jen prostým výrobkem. Každý kus z naší výroby je originálem, zhotovený na míru dle Vašich přání a potřeb. Jeho posláním je pomoci Vám dotvořit z pouhého domu milovaný domov.

Při naší práci je tedy základem komunikace s Vámi, jako našimi zákazníky.

A jak celý proces probíhá?

První kontakt

Po prvním kontaktu, který obvykle probíhá formou telefonu či emailu, si domluvíme osobní schůzku
v naší provozovně. Ve vzorkovně Vám představíme možnosti výroby a seznámíme Vás s aktuálními trendy. Zároveň s Vámi probereme Vaše představy a přání a nastíníme si možnou podobu Vaší zakázky. 

První návrh, vizualizace a kalkulace

Návrh Vám během následujících dnů zpracujeme v detailnější podobě. Jsme s Vámi v kontaktu a společně návrh ladíme dle Vašich představ. Po upřesnění základních prvků Vám vypracujeme realistickou vizualizaci a následně kompletní kalkulaci.

Měření a konzultace na místě

V průběhu jednání obvykle proběhne měření a konzultace v místě realizace. Celou zakázku si ještě jednou detailně projdeme při finální schůzce.

Výroba nábytku

Výroba nábytku probíhá výhradně v naší provozovně. Jako naše zákazníky Vás výrobou rádi provedeme a máte také možnost si Vaši zakázku přijít prohlédnout ještě před dokončením.

Stavební úpravy, výkresy atd.

Pro případné stavební úpravy Vám v rámci zakázky připravíme také výkres instalací elektrických rozvodů a vody. Dle přání také výkresy obkladů a další.

Je to tu! Montáž

V poslední fázi u nás vše zkompletujeme včetně doplňků dle objednávky a převezeme k Vám. Montáž provádí výhradně naši zkušení a kvalifikovaní zaměstnanci. Vaši zakázku Vám předáme kompletně dokončenou, s důrazem na veškeré detaily, připravenou k zabydlení. 

Co je dobré vědět?

V dnešní době je na trhu obrovské množství materiálů. Vyznat se
v této pestré nabídce je pro zákazníka často složité a různé zdroje informací mohou být zavádějící a matoucí.

Při návštěvě v naší vzorkovně Vám pomůžeme se v nabídce zorientovat a zodpovědět na Vaše dotazy. Názorně Vám také ukážeme možnosti nejčastěji používaných materiálů. 

Zaměřujeme se zejména na výrobu kuchyní z laminovaných dřevotřískových desek (LTD). 

Jedná se o materiál splňující vysoké požadavky na estetiku, díky dnešním moderním technologiím výroby. Zároveň je tento materiál praktický na údržbu, odolný běžnému používání a cenově dostupný. Na výběr je z velmi široké řady dekorů v imitaci dřeva, kamene a dalších materiálů nebo uni barev. Z toho materiálu jsou obvykle zhotoveny korpusy skříněk a jejich pohledové lemy
a obaly
. Hrana dřevotřískových desek je v naší výrobě olepena kvalitní ABS hranou. Pro tento proces je velmi důležitá kvalitní technologie. Tu zabezpečujeme pomocí moderního olepovacího stroje.

Čelní plochy (dvířka) jsou nejčastěji zhotoveny rovněž z laminované desky. 

Další možností je MDF deska opatřená termofólií. U tohoto materiálu je možné volit z široké řady plošných (frézovaných) tvarů dvířek a jejich dekorů. Kromě klasické imitace dřeva zůstávají stále v oblibě také luxusní lesklé nebo matné povrchy

Zejména pro náročnější zákazníky máme v nabídce také lakovaná dvířka v lesku či super matu.

Specifickým prvkem na čelních plochách jsou rolety.

Nepřehlédnutelnou součástí kuchyně je pracovní deska. Nejčastější variantou jsou tzv. postformingové pracovní desky jejichž základem je dřevotříska s odolným vysokotlakým laminátem. Jejich dekor může být shodný např. s korpusem skříněk nebo naopak odlišný a kontrastní. Jedná se o kvalitní, praktický a při běžném zacházení vysoce odolný materiál, navíc cenově dostupný.

Z dalších možností jsou využívány poměrně nové moderní kompozitní desky, známý a oblíbený umělý kámen Technistone nebo přírodní kámen.

Důležitým prvkem z hlediska estetiky i praktičnosti je zádová deska, která vyplňuje prostor mezi pracovní deskou a horními skříňkami
a chrání zeď za linkou. Často bývá použita tenká deska ve stejném dekoru jako pracovní deska, popř. v dekoru kontrastním. Tato varianta je cenově nejdostupnější a zároveň jde o odolný praktický materiál se snadnou údržbou. 

Dále je na výběr zádová deska z kaleného skla v jakékoli barvě nebo s grafickým motivem. 

Mezi další častá řešení patří např. obklady nebo stěrky.

K pracovní desce vybíráme dřez. Na výběr je u nás ze široké škály kvalitních granitových dřezů nebo klasických nerezových. Nezbytnou součástí je dřezová baterie se sprchou nebo bez. Praktickým doplňkem je dávkovač mycích prostředků.

Úchytkami dotvoříme vnější podobu linky. Na výběr je nespočet tvarů i několik druhů povrchů.

Protože kuchyňské linky od nás nejsou „prázdné‘‘, pouze s policemi, pokračujeme výběrem vnitřního vybavení.

Dnes nejčastějších prvkem v oblasti vybavení spodních skříněk jsou zásuvky s plnovýsuvem a tlumením. Umožňují snadný přístup k veškerým uskladněným předmětům, bez ohýbání se do spodních polic a přerovnávání věcí. Spodní skříňky obsahují obvykle tři nebo čtyři zásuvky. Obě varianty mají své využití a měly by být
v kuchyni zastoupeny. 

Protože kuchyně od nás jsou skutečně na míru, zhotovíme Vám
i zásuvky s přesně tam velkým vnitřním prostorem, který potřebujete, např. pro uložení atypických předmětů či malých spotřebičů.

Do zásuvek Vám nabídneme také vnitřní vybavení, jako např. příborníky, různé organizéry, držáky apod.

Své místo v kuchyni mají také vnitřní zásuvky skryté za dvířky. Zejména u vysokých potravinových skříní. Ty mohou být řešeny také formou drátěných výsuvných systémů.

Nezbytný je také odpadkový koš. Dnes nejčastějším řešením jsou praktické výsuvné koše na tříděný odpad, zabudované ve spodní skříňce.

Horní skříňky jsou dnes nejčastěji řešeny formou výklopů, které při práci v kuchyni nepřekáží a nehrozí úraz. 

Použité kování je pro bezproblémové, bezpečné a příjemné používání kuchyně nezbytností a nevyplatí se ho opomíjet. Veškeré výsuvy, výklopy i panty, které používáme, jsou vyráběné firmou Blum, v oboru velmi známou pro špičkovou kvalitu
a s doživotní zárukou.

Nezapomínáme ani na osvětlení. Dnes téměř samozřejmé je osvětlení pracovní plochy pomocí LED pásků na horních skříňkách, nejčastěji s dotykovým ovládáním. 

Dokonalý luxusní vzhled dodají kuchyni LED pásky pod pracovní deskou. Dalších možností osvětlení je mnoho a rádi ho zpracujeme dle Vašeho přání.

Pro práci v kuchyni jsou dnes nezbytné elektrické zásuvky. Oblíbené jsou zásuvky přisazené pod horní skřínky a dále zásuvky výklopné, výsuvné nebo otočné. Každá má své místo a využití. Poradíme Vám nejvhodnější řešení.

A v neposlední řadě spotřebiče. Kuchyň Vám vyrobíme na míru vybraným spotřebičům. Vybrat si můžete sami dle Vašeho vkusu
a představ nebo Vám nabídneme z široké řady spotřebičů značky Gorenje. Ke spotřebičům této značky Vám můžeme nabídnout zajímavé benefity.

Děkujeme, pokud jste dočetli až sem.

Víme, že výběr kuchyně není jednoduchý. Jednotlivých prvků
a zdánlivých detailů je mnoho. Jsme tu proto, abychom Vás po cestě za Vaší vysněnou kuchyní provedli a výběr Vám usnadnili. 

Naše realizace